FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
Lampa na grawitację
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Forum www.ufoinfo.fora.pl Strona Główna » Nauka » Lampa na grawitację
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pele
Administrator



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 1040
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: mój wyimaginowany świat

 Post Wysłany: Czw 17:38, 10 Kwi 2008    Temat postu: Lampa na grawitację

Okazuje się, że oprócz wody, wiatru, promieniowania słonecznego wykorzystać można jeszcze jedno źródło czystej energii – grawitację. Dowiódł tego Clau Moulton, konstruując bezprzewodową i długowieczną lampę, zasilaną dzięki wykorzystaniu siły przyciągania ziemskiego.



Absolwent Politechniki w Virginii Clau Moulton opracował koncepcję bezprzewodowej lampy stojącej, która świeci dzięki sile grawitacji. Otrzymał za to drugie miejsce w konkursie Greener Gadgets Design, przeprowadzonym w Nowym Yorku w czasie konferencji o tej samej nazwie. Nowość Moultona została nazwana stosownie do sposobu działania - Gravia. Lampa świeci dzięki powolnemu spełzaniu w dół ciężaru, który rozkręca wirnik generatora. Produkowana przez niego energia umożliwia świecenie dziesięciu wydajnych diod elektroluminescencyjnych.
Gravia pracuje bezgłośnie, nie trzeba jej również podłączać do prądu, jest więc bezprzewodowa, a to chyba jedna z jej najważniejszych zalet. Żeby włączyć tego rodzaju lampę, należy wyciągnąć rękę w kierunku jej centralnego rdzenia i podnieść przemieszczający się po nim ciężar do góry. Ciężar ten zacznie powoli spadać w dół i za kilka sekund lampa ponownie zacznie emitować światło. Jedno podniesienie ciężaru wystarczy na 4 godziny świecenia i na 600-800 lumenów (1 lumen - jednostka miary strumienia świetlnego), a więc wydajność lampy jest porównywalna do wydajności zwykłej 40-watowej żarówki.
„Włączona” lampa emituje wprawdzie niezbyt jasne, lecz za to miękkie, przytulne światło. Świeci prawie cała powierzchnia lampy, gdyż jest to specjalnie skonstruowana soczewka akrylowa. Ciężar, który należy podnieść, aby lampa zaczęła świecić, nie należy do najlżejszych– waży bowiem 22,5 kg. Autor lampy zapewnia jednak, że włączanie Gravii może stać się przyjemnym, codziennym rytuałem, takim jak picie kawy o poranku.

Kolejnym plusem jest długowieczność lampy - szacuje, że będzie ona w stanie służyć swojemu właścicielowi (i jego spadkobiercom) przez około 200 lat. A co ciekawe, Gravia im starsza, tym lepsza – za około 10-15 lat jej akrylowe pokrycie zacznie się „starzeć” i, odcinając niebieskawy odcień produkowanego przez diody światła, zapewni oświetlenie bardziej podobne do światła dziennego, a tym samym bardziej komfortowe. Autor nie wspomina jednak o jednym niewielkim drobiazgu – a mianowicie - jak wyłączyć lampę?
[link widoczny dla zalogowanych]
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Duch
Moderator



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 539
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Wadowice

 Post Wysłany: Czw 18:19, 10 Kwi 2008    Temat postu:

Cytat:
Gravia pracuje bezgłośnie, nie trzeba jej również podłączać do prądu, jest więc bezprzewodowa, a to chyba jedna z jej najważniejszych zalet.


Cytat:
Już na początku lat 90. Tesla zaczął rozmyślać nad pasją swojego życia - bezprzewodowym przesyłaniem energii elektrycznej. Prowadził doświadczenia z prądem o bardzo wysokim napięciu. Kiedy spaliło się jego pierwsze laboratorium, zbudował nowe w Colorado Springs. Tam przeprowadzał swoje najbardziej niezwykłe i tajemnicze doświadczenia. (...) Utrzymywał też, że wykorzystując właściwości Ziemi jako przewodnika prądu, udało mu się zapalić z pewnej odległości wetknięte w ziemię żarówki. Ale czy naprawdę? Jedni mówią o jednej żarówce i kilku metrach, inni o wielu żarówkach i setkach metrów, jeszcze inni twierdzą, że w ogóle nic takiego nie zrobił, bo nie pozwalają na to prawa fizyki.

Do tej pory nie udało się nikomu wyjaśnić, jak uczony zamierzał bezprzewodowo przesyłać energię.

Myślicie, że...?
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum www.ufoinfo.fora.pl Strona Główna » Nauka » Lampa na grawitację
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Solaris phpBB theme/template by Jakob Persson
Copyright © Jakob Persson 2003

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group