FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
Najnowsza teoria dot. czasu zbud. piramid i sfinksa w Gizie.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Forum www.ufoinfo.fora.pl Strona Główna » Zaginione Cywilizacje » Najnowsza teoria dot. czasu zbud. piramid i sfinksa w Gizie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asef




Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


 Post Wysłany: Pią 10:21, 02 Maj 2008    Temat postu: Najnowsza teoria dot. czasu zbud. piramid i sfinksa w Gizie.

Najnowsza teoria dotycząca czasu zbudowania piramid i sfinksa w Gizie.


Warszawa 2008 05 01

Teoria, która dowodzi, że Sfinksa i piramidy zbudowano kilkadziesiąt tysięcy lat temu.

Widoczne na zdjęciu Sfinksa, wyżłobienia skalne spowodowane oddziaływaniem powierzchni wody, świadczą o tym, że wiek tej rzeźby nie może być krótszy, niż 24 tysiące lat.




Fot. nr 1. Widoczne wyżłobienia na rzeźbie Sfinksa.

Takie wyżłobienia, pozostawia woda równo z powierzchnią zbiornika. Tu widzimy szczególną cechę tych wyżłobień, nie są one równoległe względem siebie a co jest najistotniejsze, poziom wody w czasie, gdy ona te żłobienia wykonywała, nie był zgodny z poziomem samej rzeźby.
Również poziom piramid, które posiadają taki sam poziom jak rzeźba Sfinksa nie jest zgodny z poziomami powierzchni wody w czasie, gdy ta żłobiła skałę, z której został wykonany Sfinks.
Inny poziom piramid i Sfinksa, niż płaszczyzna wody w czasie żłobienia skały, mówi jednoznacznie; poziom terenu, na którym są zbudowane te konstrukcje, musiał zmieniać swoje położenie w określonych odstępach czasu.
Przynajmniej dwie takie zmiany położenia terenu a co z tym się wiąże, całego kontynentu Afryki, musiały się odbyć po wykonaniu tych konstrukcji.

Znana jest sprawa, związana ze zmianą biegunów magnetycznych naszej planety. Takie wydarzenia mogą nastąpić w określonych odstępach czasu. Ten czas z kolei, związany jest z przechodzeniem naszego układu słonecznego przez punkty biegunowe galaktyki. W okresie czasu, który jest zbliżony do dwunastu tysięcy lat, nasz układ słoneczny przechodzi kolejno przez jeden a następnie przez przeciwny biegun galaktyki.
Każde takie przejście, może spowodować tak silne erupcje na powierzchni słońca, które z kolei przyczynią się do zmiany biegunów na naszej planecie. Zmiana pola magnetycznego nie jest regułą w każdym cyklu określonym dwunastoma tysiącami lat.
Zmiana położenia płaszczyzny kontynentu, może być spowodowana tylko taką przyczyną. Te dwie zmiany położenia terenu, na którym leży Giza to minimum dwa razy po 12 tysięcy lat, przy założeniu, że poprzednie cykle astronomiczne skutkowały zmianą biegunów i poruszeniem się całego terenu Afryki.
W innym przypadku, Sfinks i piramidy muszą być o wiele dziesiątek tysięcy lat starsze niż wskazywany moją teorią czas minimalny, 24 tysiące lat.

Takich żłobień, jakie widzimy na rzeźbie Sfinksa, nie widać na konstrukcji piramid. Kolejne poziomy powierzchni wody, są wypisane na Sfinksie do wysokości jego brody a ta jest ulokowana poniżej poziomu terenu, na którym są posadowione piramidy. Z tej przyczyny powierzchnia piramid nie była poddawana tego typu erozji.
Ktoś może powiedzieć, że w tym czasie piramid jeszcze nie było, że zostały pobudowane po ostatniej zmianie biegunów magnetycznych planety. Według mnie, stan erozji powierzchni piramid i konstrukcji Sfinksa, świadczy, że te wszystkie konstrukcje posiadają podobny wiek.



Fot. nr 2. Widoczna erozja do wysokości brody Sfinksa i dobry stan jego głowy.
Głowa Sfinksa, jest w bardzo dobrze zachowanym stanie, w dużo lepszym, niż jego pozostała część rzeźby, która była poddawana wpływowi wody. Porównując stan erozji Sfinksa w stosunku do stanu erozji piramid, widzimy dużo większe zniszczenia na powierzchni piramid. Taki ich stan oznacza, że nie mogą one, być młodsze od Sfinksa.

Wiek Sfinksa i piramid, który określiłem jako minimalny, na 24 tysiące lat, jest prawdopodobnie wielokrotnie dłuższy. Charakterystyczne wyżłobienia na powierzchni rzeźby Sfinksa, nie są równoległe względem siebie. Takie ich położenie, świadczy o zmianie poziomu terenu w kolejnych cyklach przechodzenia naszego układu słonecznego przez bieguny galaktyki.
Około dziesięć metrów wysokości rzeźby, które są pokryte wyżłobieniami świadczy o zmianie poziomów oceanów na ziemi. Takie duże zmiany, musiały mieć szczególne przyczyny, prawdopodobnie były to kolejne zmiany związane z kolejnymi cyklami astronomicznymi przechodzenia słońca przez bieguny galaktyki.
Biorąc pod uwagę fakt, że każde takie przejście to czas około dwunastu tysięcy lat, to można przyjąć, że wystąpiło ich kilka.
Pośród tych kilku przypuszczalnych cykli, wystąpiły przynajmniej dwa, które skutkowały zmianą położenia terenu. Dowodzą tego różnice w ułożeniu wyżłobień, nie są one wszystkie pomiędzy sobą równoległe.

Gryf 144 we współpracy z K12G.
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
KOJOT80




Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Warszawa/Legionowo

 Post Wysłany: Czw 19:23, 15 Maj 2008    Temat postu:

"Widoczna erozja do wysokości brody Sfinksa i dobry stan jego głowy.
Głowa Sfinksa, jest w bardzo dobrze zachowanym stanie, w dużo lepszym, niż jego pozostała część rzeźby, która była poddawana wpływowi wody.
"

Witam, dawno mnie tu nie było Wink

Zwróciłem uwagę na ten fragment tekstu ponieważ wydaje mi się ze autor się trochę zagalopował. Otóż głowa sfinksa wygląda tak jak wygląda (czyli dobrze) ponieważ była odnawiana. Abstrahując od tego że pierwotnie była to prawdopodobnie głowa lwa, to później została przerobiona na głowę Cheospa bądź Cherfrena. Świadczyć o tym mają: nieproporcjonalnie mały do tłowia rozmiar głowy, świetny stan zachowania oraz po prostu podobizna do tych faraonów. Chyba (jeżeli dobrze kojarzą) także badania materiału z którego została zrobiona dowiodły ze była przerabiana i wskazywały na 2 bądź 3 przeróbki w duzych odstępach czasowych. Skład masy na zewnątrz "twarzy" by inny niż głębiej. Oczywiście wygląd faraonów znamy nie ze zdjęć rodzinnych zrobionych najnowszą lustrzanką Cannona ale z wizerunków na murach tudzież posążków. W każdym bądź razie naukowcy są pewni ze Sfinks przedstawia któregoś z tych władców. Co za tym idzie nie można sie sugerować zachowaniem głowy w kontekście wysokości poziomu wody.
Być może woda sięgała jeszcze wyżej, może nawet obmywała piramidę w swoim szczytowym momencie. Należy pamiętać ze największa z piramid też wyglądała inaczej - była "obłożona" z zewnątrz materiałem skalnym którego pozostałość znajduje sie na samym szczycie. Nie wiemy w jakim stopniu to obłożenie zatarło ślady oddziaływań jakim była poddawana.

Druga kwestia jest taka, ze jeżeli rzeczywiście Sfinks był podmywany przez wody (a ja też tak myślę) to nie tylko on. Okoliczne obiekty (jeżeli takowe są a musza być) również powinny nosić ślady wody, zwłaszcza tak wyraźne ślady. Nie znam okolić piramid ale jeżeli poziom wody dochodził do brody Sfinksa to wody musiały się rozpościerać na znacznym obszarze tak więc woda musiała pozostawić ślady na jakichś np. skalnych wzniesieniach oddalonych nawet znacznie od posągu.

Ten trop jest łatwy do sprawdzenia...


Ostatnio zmieniony przez KOJOT80 dnia Czw 19:25, 15 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum www.ufoinfo.fora.pl Strona Główna » Zaginione Cywilizacje » Najnowsza teoria dot. czasu zbud. piramid i sfinksa w Gizie.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Solaris phpBB theme/template by Jakob Persson
Copyright © Jakob Persson 2003

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group